sasiad 03
21.06.2023 na terenie naszej szkoły odbyła się plenerowa impreza integracyjna pod hasłem “Poznaj swojego sąsiada”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wiele łączy naród polski i ukraiński🇵🇱🇺🇦 W atmosferze wspaniałej zabawy odkrywaliśmy nasze wspólne słowiańskie korzenie –polską noc świętojańską i ukraińskie święto nocy Iwana-Kupała. Odbyły się warsztaty florystyczne, na których uczyliśmy się zaplatać świętojańskie wianki. Na scenie odbywały się polsko - ukraińskie występy uczniów SP nr 56. Wolontariusze malowali twarze, uczyli robić biżuterię i ozdoby z origami. Zabawę uświetnili harcerze z 12 DHS i strażacy z OSP Kostuchna. Najwięcej emocji dostarczyła zabawa z proszkami holi. Nie zapomnieliśmy również o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Impreza została zorganizowana dzięki wsparciu UNICEF i miasta Katowice.
Do przygotowania fotorelacji wykorzystano sprzęt z programu “Laboratoria przyszłości” #laboratoriaprzyszlosci