Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie edukacyjnym KLUCZ DO KOSMOSU. Celem projektu jest zainteresowanie tematyką kosmiczną oraz odkrywanie pasji związanych z inżynierią elektroniczną.
Uczniowie klasy 8a Franek, Maciek, Karol, Filip oraz Tomek pod czujnym okiem p. Adama D., naszego fizyka, zmontowali urządzenie będące kluczem telegraficznym wraz z sygnalizatorem dźwiękowym. Całość przypomina kształtem satelitę będącym nawiązaniem do charakteru misji i sektora kosmicznego.Chłopcy okazali się świetnymi elektronikami. Wszystkie części poprawnie zmontowali co w efekcie końcowym dało im satysfakcję i poczucie odniesionego sukcesu. Całość działa bez zarzutu. Projekt ma charakter ogólnopolski dla programu edukacyjnego misji IGNIS stworzonego przez MRiT, Polską Agencję Kosmiczną oraz EESA. Brawo Panowie💪👏




