Z dumą informujemy, że nauczycielki z naszej szkoły: pani Aleksandra Bedła-Jasińska, pani Bożena Tarasek, pani Beata Dzwonek oraz pani Joanna Duda wzięły udział w pilotażowym projekcie „Akademia Edukacji Klimatyczno-Środowiskowej dla nauczycieli”. Był to czas intensywnej nauki, inspiracji i wymiany doświadczeń.
W ramach projektu uczestnicy brali udział w: wartościowych wykładach ekspertów, warsztatach poświęconych edukacji klimatycznej i środowiskowej. Uczestniczyli również w interdyscyplinarnych zajęciach, takich jak kąpiele leśne, mozaika klimatyczna, seminaria terenowe, edukacja outdoorowa i ekopsychologia.
Wydarzenie poprowadzili dr Magdalena Ochwat (UŚ), prof. dr hab. Piotr Skubała (UŚ) oraz prof. dr hab. Małgorzata Wójcik‑Dudek (UŚ).
Podczas konferencji nasza szkoła otrzymała dyplom Szkoły Przyjaznej Środowisku i Klimatowi. To zaszczytne wyróżnienie jest efektem ogromnego zaangażowania naszych nauczycielek, które aktywnie uczestniczyły w tworzeniu innowacyjnej platformy edukacyjnej. Narzędzie to w przyszłości pomoże nauczycielom z całego województwa śląskiego w realizacji działań związanych z edukacją klimatyczną i środowiskową. 📚🌱🌍




