15 grudnia klasa 1b wybrała się na świąteczne warsztaty do Silesi City Center. Uczniowie mieli okazję brać udział w historycznym pokazie wypieku piernika. Warsztaty rozpoczęliśmy od złożenia uroczystej, starożytnej przysięgi. Każdy uczeń klasy 1b musiał obiecać, że dochowa tajemnicy dotyczącej tajemnej receptury na najlepsze pierniki.

Mistrz piekarski przybliżył dzieciom wiedzę na temat składników niezbędnych do wypieku, następnie wspólnie wyrabiali ciasto na pierniczki, posypywali je mąką, formowali i cierpliwie czekali, aż ich pierniki wypieką się w specjalnym piecu. Dodatkowo uczniowie otrzymali pierniczki, które przyozdabiali lukrem. Do domu zabraliśmy fantastyczne humory, świąteczny nastrój, a także pamiątkowe fartuszki i samodzielnie wykonane pierniczki.