Nasza włoska wycieczka
PADWA, MEDIOLAN, SIRMIONE, WERONA I WENECJA to program naszej włoskiej wycieczki, który sprawił, że poczuliśmy włoski 🇮🇪 klimat, powiew wakacji i letniej przygody🌍🗺🧭 Jutro udamy sięw drogę powrotną do Polski 🇵🇱 Szkoda! Czas szybko mija....ale tu na pewno wrócimy. Evvia Italia! !!!
Lekcja WF klasy 6a
Uczniowie klasy 6 aktywnie spędzili lekcję WF na wrotkowisku! 🛼😊Nie zabrakło świetnej zabawy, sportowych emocji i doskonalenia swoich umiejętności jazdy na rolkach.
Warsztaty lalkarskie klas drugich
✨🎭 Dnia 18.05. i 25.05. uczniowie klas drugich mieli okazję uczestniczyć w warsztatach lalkarskich w Teatrze Ateneum w Katowicach. 🎬🪆
🚦🧱 „Po drodze nam z LEGO” 🧱🚦
20.05. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia profilaktyczne prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Katowicach dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 🚲🚸
Zawody siatkówki plażowej
Nasi chłopcy reprezentowali szkołę w zawodach siatkówki plażowej, w których udział wzięły aż 32 drużyny! 💪🏐�Po bardzo dobrej grze zakończyli rywalizację na etapie ćwierćfinału w systemie brazylijskim.
Wycieczka do Wiednia
Uczniowie klas 5, 6 i 7 spędzili trzy dni na pełnej wrażeń wycieczce do Czech i Austrii. Pierwszego dnia odkrywali uroki Przepaści Macochy, Jaskini Punkvy oraz malowniczego rezerwatu przyrody.
Wycieczka klasy 3a i 3b
Klasy 4A i 4B na podboju Pienin! 🏔😊
Za nami dwa dni pełne przygód, pięknych widoków i świetnej zabawy. Uczniowie uczestniczyli w spływie pontonowym przełomem Dunajca, zwiedzili Zamek Dunajec w Niedzicy oraz wspólnie integrowali się przy ognisku 🔥
Konkurs "Z Ziemi w kosmos"
Klasa 7a po wycieczce do Planetarium Śląskiego wzięła udział w klasowym konkursie pt.: "Z Ziemi w kosmos". Rozgrywki miały miejsce 5.05. 2026r. na lekcji geografii.
Zajęcia prowadzone przez uczniów klasy 3b
Klasa 7a w Śląskim Planetarium
Lekcja geografii klasy 7a w Śląskim Planetarium. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach z astrofizyki i w seansie, który pomogł im odkryc tajemnice kosmosu 🌐🧭🌍🌘☀️
Uroczysta Akademia 3 Maja
30 kwietnia miała miejsce uroczysta akademia poświęcona Majowym Świętom Narodowym, a w szczególności rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa 4a zabrała nas na kilka chwil w wiek XVIII i przedstawiła realia życia w ówczesnej Polsce. Ich piękne stroje i wspaniały występ pomogły wszystkim zrozumieć, jak się wtedy żyło – i jak wielkie znaczenie dla Polaków miało to, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Dziękujemy wszystkim aktorom za ich teatralne zaangażowanie. Z radością odkrywamy Wasze aktorskie, a nawet fortepianowe talenty!
Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
27 kwietnia odbyło się wręczenie dyplomów Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy 7a – Igor Szałek, który otrzymał tytuł Laureata z języka polskiego. Jeszcze raz gratulujemy.

















