Projekt edukacyjny "Klucz do kosmosu"
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie edukacyjnym KLUCZ DO KOSMOSU. Celem projektu jest zainteresowanie tematyką kosmiczną oraz odkrywanie pasji związanych z inżynierią elektroniczną.
Projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie"
Innowacja pedagogiczna w naszej szkole! Z radością informujemy, że od września br. realizujemy projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie", poświęcony niewykłemu bogactwu Górnego Śląska - jego tradycjom, językowi, kulturze oraz fascynującej demonologii śląskiej. 💙💛
🎅 Mikołajki w naszej szkole! 🎄
8 grudnia był dniem pełnym uśmiechu i świątecznej magii. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się nasz Pan Dyrektor, a towarzyszyły mu urocze aniołki z Samorządu Uczniowskiego oraz dzielny renifer. Cała szkoła mieniła się czerwienią dzięki uczniom, którzy zadbali o mikołajkowy strój🧑🎄
Na koniec czekała na wszystkich miła niespodzianka — prezenty ufundowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i niesamowite wspólne chwile! 🎁✨
🎅🎳 Mikołajkowe wyjście na kręgle! 🎳🎅
8 grudnia klasa 6a spędziła świetny czas na wspólnym wyjściu na kręgle z okazji Mikołajek! Było dużo śmiechu, zdrowej rywalizacji i super atmosfery. Niektórzy odkryli w sobie prawdziwy talent do strike’ów! 😉
Mikołajkowy seans "Święta z Astrid Lindgren"
W niezwykłym, świątecznym nastroju 05.12 klasy drugie wybrały się do kina Helios na mikołajkowy seans „Święta z Astrid Lindgren”. To była pełna uśmiechu i magii opowieść, która przeniosła wszystkich do świata dziecięcej wyobraźni.
Świąteczne stroiki klasy 3a
We wtorek, 9 grudnia, uczniowie klasy 3a stworzyli własnoręcznie świąteczne stroiki! Każdy z nich jest wyjątkowy i pełen kreatywności – z pewnością będzie wspaniałą ozdobą, która wprowadzi do naszych domów jeszcze więcej świątecznego ciepła.
Mikołajki klasy 3A, 3B i 5A
5 grudnia razem z klasą 3A, 3B i 5A wybraliśmy się do kina z okazji Mikołajek na film Zwierzogród 2 🎬🦊🐰 To była świetna okazja, żeby spędzić czas razem i pośmiać się przy naprawdę uroczym seansie.
Turniej tenisa stołowego
5 grudnia w naszej szkole odbył się emocjonujący turniej tenisa stołowego, w którym reprezentanci różnych klas stanęli do walki o zwycięstwo. Było dużo energii, sportowej rywalizacji oraz ogromne zaangażowanie uczestników, a atmosfera przez cały czas trzymała w napięciu!
Mikołajkowe wyjście klasy 1A i 1B
Mikołajkowy dzień klasy pierwsze spędziły na wspólnym wyjściu do kina. Wraz z bohaterami dzieł Astrid Lindgren, którzy pojawili się na ekranie, nasi pierwszoklasiści mogli już poczuć klimat zbliżających się świąt. Po seansie filmowym była prawdziwa uczta dla podniebienia, czyli czas na integrację w lodziarni.
Barbórka w SP56
4 grudnia uroczyście obchodziliśmy Barbórkę, wzbogacając ten dzień o liczne atrakcje związane z tradycjami górniczymi. Odbył się konkurs „Górnik – praca na co dzień i od święta”, w którym uczniowie prezentowali swoje prace ukazujące trud i wyjątkowość zawodu górnika. W jednej z sal przygotowano wystawę przedmiotów związanych z górnictwem, dzięki czemu dzieci mogły zobaczyć z bliska dawne i obecne narzędzia oraz elementy stroju górniczego, a także liczne odznaczenia.
Konkurs "Polska na Tak"
🇵🇱 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach w konkursie „Polska na Tak” 🇵🇱
Z ogromną radością dzielimy się informacją, że uczniowie naszej szkoły podjęli się wyjątkowej inicjatywy i wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Polska na Tak”.
Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników wróciła. Już zgłosiliśmy szkolę! Teraz czekamy na chętnych uczniów, którzy chcą podjąć wyzwanie czytelnicze. Wszystkie szczegóły można poznać w naszej bibliotece. Zapraszamy!
"Podaruj Seniorom radość na Boże Narodzenie"
Ruszyły w drogę kartki wykonane przez uczniów SP56 i przedszkolaki z P4 w ramach akcji "Podaruj Seniorom radość na Boże Narodzenie". Mamy nadzieję, że wprowadzą katowickich seniorów w świąteczny nastrój. 🎄🎁
















