🔥 Wielkie sportowe emocje za nami! 🔥⚽
W sobotę 28 marca mieliśmy przyjemność wziąć udział w finale III Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych. Nasza drużyna walczyła dzielnie od samych eliminacji aż do samego końca 💪
Dinozaury w klasie 2b 🌿🦕🦖
26 marca w klasie 2b odbyły się wyjątkowe zajęcia o dinozaurach. Poprowadził je prawdziwy znawca – Stasiu.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
25 marca odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Mały OKR. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły- Zofia Samek z kl.3a, Katarzyna Dudek i Jan Sadowski z kl. 4b, Łucja Danch, Emilia Nowosad i Kamil Zając z kl. 8a. Wszyscy bardzo dobrze zaprezentowali się na scenie Miejskiego Domu Kultury KOSZUTKA.
✨ Kreatywność w praktyce! ✨
Uczniowie klasy 5a podczas zajęć techniki stworzyli niezwykłe prace metodą „string art”. 🧵🔨
Na drewnianych podkładach, przy użyciu gwoździków i kolorowych nici, powstały piękne, geometryczne wzory – pełne precyzji, cierpliwości i wyobraźni.
Efekty mówią same za siebie – brawo dla młodych twórców! 👏💙
Święto Liczby Pi
π = 3,1415926535...
23.03.26r. w naszej szkole odbyło się Święto Liczby Pi. Zadaniem ochotników było wyrecytowanie jak największej ilości cyfr nieskończonego rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Rekordzista, Paweł Kur z klasy 7A, wyrecytował aż 55 miejsc po przecinku! Uczniowie klas 4, stworzyli z kolei plakaty znanych matematyków i wymyślali ciekawe zadania matematyczne. 🧮📐🤓
🌸🌷 Witaj, Wiosno! 🌷🌸
23 marca cała społeczność klas 1–3 wyruszyła na radosny pochód ulicami wokół szkoły! Kolorowe, wiosenne gadżety, uśmiechy i mnóstwo pozytywnej energii sprawiły, że udało nam się skutecznie przywołać wiosnę 🌞🌼
To był piękny, pełen radości dzień – mamy nadzieję, że wiosna już z nami zostanie na dobre! 💚
Wiosna coraz bliżej! 🌷☀🌼
Dlatego coraz częściej spędzamy czas na boisku szkolnym 😄 Nie brakuje też chwil na tworzenie kreatywnych prac plastycznych, a przy piłkarzykach niejednokrotnie toczą się emocjonujące rozgrywki 🔥
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
Miło nam poinformować, że uczeń kl. 7a Igor Szałek zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Słowa Tischnera” 👏
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów💪👏😊
www.tischner.zsp15.com
Zdrowe i kolorowe śniadanie
20 marca uczniowie klas 2 i 26 marca uczniowie klas 3 realizowali zajęcia kulinarne, podczas których przygotowywali zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki. 🍞🫑
Dzieci z dużym zaangażowaniem komponowały swoje posiłki, wykorzystując świeże warzywa oraz różnorodne dodatki. Zajęcia były doskonałą okazją do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, rozwijania samodzielności, a także dbałości o estetykę przygotowywanych potraw.
Powstałe kanapki zachwycały pomysłowością i starannością wykonania.
Gratulujemy uczniom kreatywności oraz zaangażowania! 👏
Dzień Świętego Patryka
17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka 🇮🇪 Uczniowie ubrali się w kolorze zielonym, a każda klasa przygotowała koniczynkę ozdobioną słowami i obrazkami związanymi ze świętym Patrykiem oraz Irlandią, którą następnie zawieszono na drzwiach sal🍀 Uczennice klas 6 i 7 poprowadziły zajęcia dla młodszych kolegów z klas 1–3, przybliżając im postać świętego Patryka oraz ucząc angielskiego słownictwa związanego z tym świętem👩🏫👨🏫 Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali zielone cukierki🍬 Dodatkowo w szkole został zorganizowany konkurs na kapelusz skrzata Leprechauna – uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem🤩🍀 Wkrótce poznamy zwycięzców💪🏆
🌼 Klasa 3b poczuła już wiosnę! 🌼
W naszej sali zrobiło się dziś naprawdę wiosennie. Rozmawialiśmy o pierwszych oznakach wiosny, a największą uwagę poświęciliśmy delikatnym przebiśniegom, które jako jedne z pierwszych pojawiają się po zimie.
Dzień Kobiet w klasie 5a
13 marca uczniowie klasy 5a wybrali się do sali gier na interaktywnej macie Pixel XL, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet🥳🎀 Podczas wyjścia dzieci brały udział w różnych ciekawych grach ruchowych, które dostarczyły im dużo radości i emocji. Wspólna zabawa sprzyjała integracji klasy, a uczniowie świetnie współpracowali i dopingowali się nawzajem. Był to bardzo miły i aktywny sposób na spędzenie czasu oraz uczczenie tego wyjątkowego dnia. 🎉😊
"Byki i byczki - czyli językowe potyczki"
12 marca Igor i Michał z kl.7a reprezentowali naszą szkołę w organizowanym przez Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach konkursie „Byki i byczki – czyli językowe potyczki”.















